Zadzwoń do nas 517 705 833

Fiprex 1 kot

11.86 zł

Fiprex® KOT, 52,5 mg/0,7 ml, roztwór do nakrapiania dla kotów

ZAWARTOŚĆ SUBSTANCJI CZYNNEJ I INNYCH SUBSTANCJI
Jedna tubka 0,7 ml zawiera:

Substancja czynna:
Fipronil 52,5 mg

Substancje pomocnicze:
Butylohydroksytoluen (E-321) 2,1 mg
Butylohydroksyanizol (E-320) 2,1 mg

WSKAZANIA
Zwalczanie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.), kleszczy (Ixodes spp.) i wszy (Linognatus spp.) u kotów. Działanie zabezpieczające przed ponowną inwazją pcheł utrzymuje się przez okres 8 tygodni, a przed ponowną inwazją kleszczy przez okres 4 tygodni.
Fiprex® można stosować jako leczenie wspomagające alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), po uprzednim postawieniu diagnozy przez lekarza weterynarii.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA
Sposób podania:
Nie kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu produktu.
Otworzyć tubkę przez przekręcenie i oderwanie końcówki. Rozchylić sierść między łopatkami i wycisnąć całą zawartość opakowaniabezpośrednio na skórę zwierzęcia.
Ze względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa, minimalny okres przerwy między kolejnym podaniem wynosi 4 tygodnie.
Produkt nie zabezpiecza przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z  futra kota, natomiast te, które pozostaną mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.
W  niekorzystnych warunkach po zastosowaniu produktu mogą pozostawać na zwierzęciu pojedyncze ektopasożyty, w związku z tym nie można całkowicie wykluczyć możliwości przenoszenia chorób zakaźnych.


PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 1 kg. Nie stosować w  przypadkach znanej nadwrażliwości na substancję czynną lub dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na związki fenylopirazolowe. Nie stosować u zwierząt chorych lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u  królików, u  których produkt może wywoływać ciężkie działania niepożądane, a  nawet prowadzić do śmierci.

DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT
Kot


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W przypadku polizania przez zwierzę miejsca zastosowania produktu, może wystąpić ślinotok, wymioty oraz objawy ze strony układu nerwowego (nadwrażliwość, osowiałość). Działania niepożądane ustępują zwykle po 24 godzinach.
W miejscu podania może wystąpić tymczasowe odbarwienie sierści, miejscowe wyłysienie, zaczerwienienie, świąd lub przetłuszczony wygląd.
O  wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów niewymienionych w  ulotce (w  tym również objawów u  człowieka na skutek kontaktu z  lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i  Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Pion Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA I SPOSÓB PODANIA
Produkt podawać wyłącznie bezpośrednio na skórę kota w ilości 1 tubki.


SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PODCZAS PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Nie zamrażać. Nie przechowywać w lodówce.
Nie używać tego produktu leczniczego weterynaryjnego po upływie terminu ważności podanego na etykiecie. 

Opakowania:
Tubka o pojemności 0,7 ml pakowana po 1, 3 lub 12 sztuk w tekturowe pudełka.
Niektóre wielkości opakowań mogą nie być dostępne w obrocie.

Wydawany bez przepisu lekarza - OTC
Do podawania przez właściciela lub opiekuna zwierzęcia.